SEO Çalışması

SEO Çalışması

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Google optimizasyon ile sitenizi Google arama motoruna uygun hale getirir ve arama motorunun sitenizi kolayca bulmasını sağlarsınız. Optimizasyon bir site için en önemli konudur, dünya istatistiklerine göre Web Sitelerine gelen ziyaretçilerin ortalama %83'i Google üzerinden gelmektedir.

Satışlarınızı Arttırın
Google arama motorunda popüler olmak, satışlarınızın ve ziyaretçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. Sektörünüz ile ilgili keyword aramalarında sıralamanızı yükseltin.

Marka Değerinizi Arttırın
Bir markanın insanların aklına kazınması için, yoğun bir çalışma yapmak ve nereye baksa onu görecek duruma getirmek. Google aramalarında ilk sıralarda yer almanız kullanıcılar için markanızın bilinir bir hale gelmenisini sağlayacaktır.


Sosyal Medya Pazarlama
Sosyal medya pazarlaması günümde en etkili pazarlama yöntemlerinden birisidir. Sosyal Ağlar (Facebook, Twitter, Linkedin, Google+, Flickr vs.)Arama Motoru Optimizasyonu olarak Türkçe'ye çevirebileceğimiz SEO, genel olarak bir web sitesinin tasarımından sonra iyileştirilmesi ve arama motorlarına uygun hale getirilmesi diyebiliriz. Genel olarak baktığımızda SEO işlemini birkaç başlık altında toplayabiliriz.

  • Cross-Browser uyumluluğu (IE6-7-8, Firefox, Opera, Safari vs)
  • Clean URL dediğimiz URL değişim sistemi
  • Meta Tag, Keyword gibi genel HTML etiketlerinin iyileştirilmesi
  • h1, h2, h3 gibi başlık etiketlerinin kullanımı
  • Eski sistem tablolar yerine div'lerin kullanımı
  • Etiket sistemi
  • Site Haritası, RSS ve XML servisleri
  • Temel arama motorlarına kayıt
  • Analiz ve hedef kitle belirleme
  • Olası reklam dönüşüm analizleri.

Yukarıda sıraladığımız işler genel olarak bir web tasarımında olması gereken özelliklerdir. Fakat günümüzde sürekli ilerleyen web teknolojilerine ülkemiz şirketleri biraz soğuk bakıyorlar ve 2-3 sene önceki web sitelerini kullanmaya devam ediyorlar.

Amacımız; İster mevcuttaki sitenize uygulayacağımız düzenlemeler olsun, ister yeni bir web siteniz olsun arama motorlarına uyumlu hale getirip, kazancınızı artırmak. Site trafiklerinin %80 lik bir kısmının arama motorlarından geldiği göz önüne alınırsa SEO işleminin önemi daha fazla algılanabilir.

Google, Yahoo ve Yandex gibi önemli arama motorları kendilerine özgü algoritma ve sistemler kullanarak internet sitelerinin sıralamalarını belirlerler.Bu yöntemler sıklıkla güncellenir ve yenilenir.Bu yüzden gelişen internet anlayışında sitenizin popüleritesini ve sıralamasını yükseltmek için arama motoru optimizasyonu (seo) önemli bir rol oynamaktadır.

Gen Bilişim İnteraktif alanında uzman arama motoru optimizasyon ekibi ile, özgün içerik,hedef kelimler,sitenizin link popülerliği ve benzeri sıralamanızı etkileyen algoritmaları çözümler,yenilikleri takip ederek arama motoru sonuçları içerisinde ziyaretçi trafiğinizi arttırabilmeniz ve daha iyi bir sıralama sahibi olabilmeniz için şans yaratır.

Arama motorlarında iyi bir sıralama sahibi olduğunuzda,hedef kitlenize uygun,çalışmalarınızla ilgilenen ziyaretçi trafiğine ulaşırsınız.Spesifik arama sonuçları ile kaliteli site trafiğine erişerek satış oranlarınızı arttırırsınız.Optmizasyon ayarları tamamlandıktan sonra oluşacak farkı kendi gözlerinizle görebileceksiniz.Bunu hızla yükselen ziyaretçi trafiği,satışlarınızdaki artış ve markanızın yükselişi takip edecektir.